Materiały filmowe zostały zrealizowane przez lokalną telewizję internetową

www.zmwtv.info

Wymiana "Śladami Częstochowy"
Rezultat pracy młodzieży uczestniczącej w wymianie młodzieży, w której uczestniczyło 25 młodych osób z 5 krajów europejskich: Litwy, Włoch, Rumunii, Turcji i Polski.
 
Turniej tenisa ziemnego i plażówki
30 czerwca 2013 na kompleksie sportowym w Borownie odbyły się turnieje w siatkówkę plażową oraz w tenisa ziemnego. Organizatorem wydarzenia było Koło Związku Młodzieży Wiejskiej w Borownie. W zmaganiach sportowych wzięło udział około 40 osób. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
 
Olimpiada Wiedzy o OZE
Relacja z Finału Wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii, która odbyła się 29 kwietnia 2013 roku w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
 
Borowno Lan Party 2013
Relacja z turnieju gier video, który odbył się 16 lutego 2013 roku w Borownie. Gracze zmierzyli się w Counter-Strike'a 1.6 oraz Pro Evolution Soccer 2013.
 
Świetlica wiejska w Borownie
Materiał filmowy przedstawia przebieg prac remontowych w budynku OSP w Borownie. Dzięki zaangażowaniu lokalnej młodzieży, powstała świetlica wiejska będąca jednocześnie siedzibą Koła ZMW w Borownie. Krótki filmik pokazuje, jak zmieniały się pomieszczenia od samego początku prac aż po efekt końcowy.
 
Półkolonie letnie
 
Nasze Legendy Wciąż Żywe.
Film relacjonuje podsumowanie wymiany młodzieży, która odbyła się w dniach 12-21 lipca w Zakopanem i Częstochowie. Zadaniem uczestników wymiany było przedstawienie 5 legend pochodzących z różnych krajów.
 
Gminny Turniej Counter-Strike'a.
Relacja z turnieju w grę komputerową Counter-Strike, który odbył się 24 marca w Zespole Szkół w Borownie. Wzięło w nim udział 12 drużyn liczących po pięć osób każda. Organizatorem inicjatywy było koło Związku Młodzieży Wiejskiej w Borownie.
 
Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
Materiał zrealizowany przez TVP Katowice.
XVI edycja FW Olimpiady, która odbyła się w siedzibie ŚODR w Częstochowie. Udział w OMPR wzięło kilkadziesiąt osób w wieku od 17 do 40 lat, uczniowie szkół rolniczych oraz młodzi producenci rolni. Druga część materiału filmowego przedstawia zwyciężczynię Olimpiady - Martę Kmieć i jej gospodarstwo rolne.
 
Turniej piłki halowej w Kruszynie
Odbył się po raz drugi, 26 lutego w Sali Sportowej w Kruszynie. W Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej udział wzięło 14 zespołów z terenu powiatu częstochowskiego oraz kłobuckiego. Po 6 godzinach bardzo zaciętych rozgrywek, wyłoniony został zwycięzca Turnieju - drużyna z miejscowości Lgota Mała.
 
Ogólnopolska kampania recyklingu komputerów w Kłomnicach
Krótki materiał filmowy relacjonujący jedną z imprez towarzyszących turniejowi Electronic Games Party, organizowaną pod nazwą "Ogólnopolska akcja informacyjna recyklingu komputerów - Technologia przyjazna środowisku". W Akcji odbywającej się w Hali Sportowej w Kłomnicach, bezpośredni udział wzięło ponad 50 uczestników.
 
Wymiana młodzieży pod nazwą: "Wolontariatusze są super"
W międzynarodowej wymianie młodzieży, która odbyła się między 2 a 9 lipca w Zakopanem,a uczestniczyło w niej 35 młodych ludzi z pięciu krajów Europy tj. Turcja, Rumunia, Litwa, Włochy i Polska. W ramach projektu uczestnicy mieli za zadanie wypromować działalność wolontariatu poprzez nakręcenie krótkometrażowych filmów promocyjnych.
 
Pokaz karate i MMA w Czarnym Lesie
Krótka relacja z pokazów karate kyokushin i MMA Adrenalina Fight. Pokazy miały miejsce podczas festynu w Czarnym Lesie, który odbył się dnia 16.06.2011r. Pod koniec materiału przeprowadzony został wywiad z Krzysztofem Kułakiem, międzynarodowym mistrzem federacji KSW, który jest założycielem Szkółki Adrenalina Fight w Częstochowie.
 
Rozgrywki na Orliku w Mykanowie
Materiał filmowy przedstawia rozgrywki w piłkę nożną w Amatorskiej Lidze Orlika oraz w piłkę siatkową na obiekcie sportowym w Mykanowie. Wywiadu udzielili sami gracze oraz animatorzy rozgrywek.
 
Warsztaty z pasjonatem - rzeźba
w drewnie
Dnia 19 maja 2011r. odbyły się warsztaty z rzeźbiarstwa, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z miejscowości Borowno. Pod koniec filmu zamieszczony został wywiad z Panem Tomaszem Ancewiczem, który opowiada o swojej pasji, o tym jak rozpoczął przygodę z rzeźbą oraz o innych zainteresowaniach.
 
Szkolenia: ABC stylizacji paznokci
i masaż relaksacyjny
Filmik obrazuje szkolenia dotyczące stylizacji paznokci oraz masażu relaksacyjnego, które odbyły się w Borownie. Dzięki szkoleniom, młodzi ludzie mogli zaznajomić się z nowymi umiejętnościami, które mogą się im przydać w przyszłości. Przeprowadzone zostały także wywiady z paniami, które prowadziły zajęcia.
 
Turniej bilardowy ZMW w Kłomnicach
Impreza odbyła się 7 maja i jak co roku organizatorem było koło ZMW w Zawadzie. Wyjątkowo w 2011 roku turniej odbył się w Kłomnicach w restauracji "Miodowy Dwór". W rozgrywkach wzięło udział 30 zawodników, głównie z pobliskich miejscowości. Zmagali się oni przez 12 godzin co dało w sumie ok 120 przeprowadzonych potyczek.
 
Turniej Counter-Strike'a w Borownie
Turniej odbył się 9 kwietnia w SP w Borownie. Cieszył się on dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży o czym świadczy fakt iż udział w nim wzięło około 40 osób z samego Borowna, a także kilku graczy z koła ZMW Zawada oraz zamieszkujących Gminę Mykanów. Uczestnicy rywalizowali w drużynach 4-osobowych i podzieleni zostali na 3 grupy cztero-drużynowe.
 
Finał krajowy OMPR 2011 w Kielcach
Relacja z Fianłu Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który miał miejsce 16 marca 2011r. w sali konferencyjnej Targów Kielce. Druga część materiału filmowego przedstawia stoiska wystawowe i atrakcje, które czekały na odwiedzających hale Targów Kielce, w trakcie odbywających się targów Agro-Tech.
 
Turniej piłki halowej w Kruszynie
Pierwszy materiał filmowy zrealizowany przez telewizję internetową ZMWTV, który był w naszej ocenie udanym debiutem. Przedstawia relację z I Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Kruszyna, który odbył się 20 lutego 2011 roku w Sali Sportowej w Kruszynie. Uczestniczyło w nim 12 drużyn z naszego regionu.
 
© 2009 ZMW Częstochowa
statystyka